“Документ містить низку концептуальних змін. Зокрема, нові механізми доступності у здобутті повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів тощо“, – йдеться у повідомленні.
У документі закріплюється трирівнева загальна середня освіта: початкова освіта (4 роки), базова середня освіта (5 років) та профільна освіта (3 роки).
У проекті закону забороняються конкурси на вступ до 1 класу. А в старшу та профільну школу у МОН пропонують зараховувати на підставі річного оцінювання результатів навчання та державної підсумкової атестації.
“У документі також чітко окреслено зміст державних стандартів та освітніх програм і зазначено, що “освітня програма державного та комунального закладу освіти не може реалізовуватися чи забезпечуватися (повністю або частково) за кошти батьків та/або учнів.
Законопроект детально визначає питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. В документі передбачено нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, зокрема й органів батьківського самоврядування”, – зазначають у міністерстві.